В Ямбол са задържани двама мъже за участие в схеми за телефонни измами, съобщиха от полицията. В полицейската операция по линия на противодействието на телефонните измами, проведена на 8 март в града, са локализирани и задържани двама жители на община Севлиево, съответно на 24 и на 21 години.
При разследването е установено, че по-младият мъж, в ролята си на „муле“, по-рано същия ден от измама е прибрал 1910 лева, златни и сребърни накити. Потърпевшите граждани са били въведени в заблуждение по най-използваната към момента схема – „съдействие на полицията при задържане на група измамници“. В хода на работата са събрани данни за съпричастността на 21-годишния мъж в подобни схеми и в други региони. След доклад на събраните материали в Районна прокуратура – Ямбол на 21-годишния е повдигнато обвинение по чл. 209, ал.1 във вр.с чл.20, ал.2 от НК. Действията по разследването продължават.
