В Районното управление на полицията в Ямбол са задържани двама маже за хулиганство. На осми март около 14.40 на тел.112 в полицията е постъпил сигнал за силна музика на улица „Огоста” в ромския квартал. Отзовалият се на сигнала полицейски екип е установил голямо струпване на граждани на улицата. При спирането патрулният автомобил е бил заобиколен от много хора, като част от тях са възпрепятствали полицейските служители да изпълнят служебните си задължения по охрана на обществения ред.
С цел да не се допусне възникване и ескалиране на напрежението към адреса са изпратени допълнителни полицейски сили за оказване на съдействие. Задържани са двама мъже на 34 и 53 години, за извършени от тях действия, грубо нарушаващи обществения ред. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325, ал.2 от НК. За случая е уведомена е Районна прокуратура Ямбол. Работата по случая продължава.
