Във връзка със стартирането на Националната кампания „Великден за всеки“, организирана под патронажа на омбудсмана на Република България Мая Манолова областният управител Георги Чалъков се обърна към кметовете на общини с призив за съпричастност и популяризиране на кампанията.
Във второто издание на кампанията „Великден за всеки“ – „Дари празник на баба и дядо“ тази година отново се набират парични средства и храни за възрастните хора, които няма да получат надбавка по случай големия християнски празник. Правителството отпуска по 40 лева допълнително на тези, които получават до 314 лева. Идеята на кампанията е да бъдат подпомогнати хората, чиято пенсия надвишава с малко минималния праг. Средствата се набират по банкова сметка в УниКредит Булбанк, разкрита конкретно и единствено за целите на кампанията, като титуляр е Български Червен кръст или със SMS 1255 на стойност 1 лев, освободен от ДДС, на стационарен номер 0900 5 1255 на стойност 1 лев, освободен от ДДС, чрез on-line дарения от България и чужбина на сайта на БЧК www.redcross.bg. Всички, които имат възможност могат да дарят средства за кампанията като подпомогнат пенсионерите от областта.
Нова кампания „Великден за всеки“
ПОДОБНИ СТАТИИ
