След извършен оглед на изграденото временно възпрепятстващо съоръжение по българо-турската граница на територията на област Ямбол областният управител Георги Чалъков коментира пред регионалните медии добрите си впечатления от изграденото съоръжение и доброто му състояние. „Направеното съоръжение е добре направено, добър е и пътят покрай него. Проблемът е, че няма средства за неговата поддръжка, а тя е необходима, дори само за почистване на треви и растителност“, каза Чалъков.
Състоянието на старото съоръжение, изградено от Министерство на отбраната, е в по-лошо състояние и там по-големият проблем е, че покрай съоръжението на практика няма полеви път. Затова областният управител смята, че изграждането на полеви път покрай старото съоръжение е належащо. За целта има проект, очаква се съгласуването му от Министерство на финансите.
Нужни са средства за поддръжка на оградата и пътищата край нея
ПОДОБНИ СТАТИИ
