Открит урок на тема „Превенция на агресията в училище“ проведоха в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“. Урокът се осъществи съвместно с Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните при Община „Тунджа“. Той е продължение на инициативата от ноември миналата година, проведена по повод Международния ден на толерантността и имаше за цел да тренира самопознание и формиране на личностни и социални умения у учениците, както и възможностите за преодоляване на агресивното поведение. Водещ на срещата беше помощник-директорът Ваня Георгиева.
Участници в урока бяха ученици от V до VIII клас. Гости на събитието бяха кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев, заместник-кметът Станчо Ставрев, началникът на РУО Ямбол Красимир Стоилов, кметът на село Веселиново Слав Славов и секретарят на МКБППМН Цветанка Алексиева. Психологът Иван Ангелов обсъди с малчуганите как да се справят с рисковите ситуации в училище, кои действия са позволени в учебното заведение и кои не. Той представи презентация на тема „Спазвай правилата“, от която учениците научиха как да разпознават агресията и как да бъдат по-добри и толерантни.
Открит урок в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Веселиново
ПОДОБНИ СТАТИИ
