Кметството във Воденичане и будни местни жители се обединиха около идеята за изграждане на паметна плоча на голямата българска поетеса Станка Пенчева, родена в селото. На 13 март се проведе заседание, на което беше избран Инициативен комитет за събиране на средства по изграждане на плочата. В него влизат кметът на селото Милен Ангелов, Тодор Атанасов, Живка Йорданова и Силвия Йорданова.
„Станка Пенчева е един от достойните жители на Воденичане, хората с които се гордеем, обичаме и уважаваме. Чувстваме се длъжни да направим тази паметна плоча, за да може всеки, който минава през селото да знае, че тъкмо тук е родена поетесата, че тук е преживяла най-хубавите си детски години, които стават повод по-късно да опише в спомените си“, споделя кметът Милен Ангелов, който е щастлив, че среща подкрепата на воденичанци. С особена радост в Инициативния комитет се включва ученичката Силвия Йорданова, автор на прекрасното есе за Станка Пенчева от конкурса „Дървото на живота“.
