Ямбол ще бъде домакин на XXI Държавно първенство по канадска борба, което ще се проведе от 17 до 19 март в спортна зала „Диана“. Сили ще мерят спортисти от всички дивизии – мъже, жени, юноши и девойки, хора с увреждания, ветерани. В събота, 18 март, в 12.00 часа турнирът започва с борбите на лява ръка, а в неделя от 09.30 часа ще се проведат битките на дясна ръка. Състезанието ще е генерална репетиция за най-добрите ни борци за европейското първенство в полския град Катовице, което ще се състои от 13 до 21 май.
Голяма част от участниците в него ще станат ясни след държавното първенство в Ямбол. През юни миналата година градът бе домакин на Балканиадата по канадска борба, в която участваха осемте най-силни мъже на полуострова.
