С творческа вечер, посветена на Димитър Яръмов, Регионалната библиотека в Ямбол отбеляза 75-та годишнина от рождението на писателя. Срещата с приятелите и почитателите на Яръмов започна с вълнуващо слово от поета Тенко Тенев, председател на Дружеството на писателите в Ямбол. Актьорът Кольо Пехливанов прочете откъси от подготвената за печат книга с избрани произведения от творчеството на Димитър Яръмов.
Литературният критик Димитър Бечев, директор на Регионалната библиотека, прочете доклад, наречен „Властелинът на селския космос“. Спомени за големия български творец разказаха писателите Любомир Котев, Иван Джурелов, Янко Стефов и Денка Илиева. С помощта на мултимедия бяха представени много снимки и факсимилета, свързани с живота и творческия път на известния ямболски белетрист. На срещата присъстваха писатели, художници, актьори, председатели на читалища, директори на културни институти и творчески групи, общественици, приятели и почитатели на Димитър Яръмов от Ямбол и региона.
