Традиционният Българо-гръцки събор в местността „Църквичката“ край село Голям манастир се проведе на 28 май. За девети път съборът събра стотици участници и гости, българи и гърци, на един вълнуващ празник, с организатори Община „Тунджа“ и кметството на с. Голям манастир. На събора присъстваха кметът на общината Георги Стоянов Георгиев, заместник-кметовете Станчо Ставрев и Георги Чалъков, Андон Кръстев, секретар на общината, председателят на Общински съвет „Тунджа“ Георги Петров Георгиев, общински съветници, кметове и кметски наместници на населени места.
Кметът на Голям манастир Славчо Иванов даде начало на събора, като представи и гостите от Гърция, сред които бяха Николаос Калимерис, заместник-кмет на община Домоку, Евдокия Папахристуди, председател на Федерацията на гърците от Източна Румелия, общински съветници и много други. В словото си той акцентира върху извършеното за благоустрояване на местността и благодари за помощта на община „Тунджа“ и на дарителите, с чиято помощ са изградени нови беседки. Кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев приветства гостите и подчерта връзката между двете общини – „Тунджа“ и Домоку. „Всеки път, когато говорим за събора, неминуемо си представяме атмосферата, настроението и особеното чувство, което ни сплотява тук, сред красотата на Манастирските възвишения“. За взаимоотношенията между двете общини говори и Николаос Калимерис, според който „Връзката между двете общини утвърждава любовта между двата народа- българския и гръцкия…“ Осветени бяха пет курбана за здраве и дарени за събора, като един от тях по традиция е от Славчо Иванов, кмет на с. Голям манастир. Празнична програма поднесоха ФА „Тунджа“, певицата Дарина Славчева, певческа група към пенсионерски клуб „Крумово – 2003“, с. Крумово, женска певческа група и трио „Овчарица“, с. Овчи кладенец.
