Състоянието на здравеопазването, образованието и инфраструктурата остават най-сериозните проблеми в региона, по които се очакват решения от новия стар екип в Областната администрация. Това заяви в последния си брифинг в сградата на ул. „Жорж Папазов“ 18 Георги Чалъков, който заемаше поста областен управител по време на мандата на служебния кабинет Герджиков.
Основен акцент в работата през този период бе организацията и провеждането на предсрочните парламентарни избори, каза Чалъков, като сподели, че те са преминали нормално и спокойно. През тримесечния период няма никакво развитие по споразумението между Областната управа в Ямбол и МВР като партньори в разпределението на европейски средства за решаване на проблема с мигрантите. Не е обсъждано създаването на кризисен център за мигранти, не са възлагани и общестени поръчки, преведената след Коледа сума от над един милион лева все още е по сметките на Областната администрация. Министерството на финансите не е осигурило необходимите средства за изграждане на полеви път край изграденото от армията преградно съоръжение, това остава ангажимент на редовното правителство. Георги Чалъков не пропусна да поздрави добре работещата администрация, част от която е бил през последните три месеца. През следващите дни той се връща като заместник-кмет в Община Тунджа.
Преди рокадата в Областната управа
ПОДОБНИ СТАТИИ
