С тържествата на зрелостниците от Професионалната гимназия по земеделие „Христо Ботев“ и Професионалната гимназия по подемна, строителна и транспортна техника „Никола Вапцаров“ в понеделник започват абитуриентските балове в Ямбол. Абитуриентите от ПГЗ „Христо Ботев“ се събират в 19.00 часа пред т.нар. МОЛ Ямбол. В четири поредни дни, от 22 до 25 май, зрелостниците от 12 училища ще дефилират по централните улици на града.
За празничното настроение на завършващите, на техните преподаватели и близки, отново ще се погрижи ямболският Духов оркестър при Народно читалище „Съгласие“, който ще изпълнява популярни мелодии по време на парада им на площада. По утвърдена вече традиция, зрелостниците от ямболските училища ще дефилират под специална цветна арка, изградена по повод баловете и предстоящия светъл празник на 24 май. Украсеното със зеленина и цветни елементи съоръжение ще бъде разположено на площада пред община Ямбол.
Първите балове са на 22 май
ПОДОБНИ СТАТИИ
