Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Ямбол е сред най-добрите в страната, според резултатите от националното външно оценяване след IV клас. Резултатите на седмoкласниците и четвъртокласниците от страната бяха представени на пресконференция в Министерството на образованието. Училищата с най-висок успех във външното оценяване след IV клас са Частно езиково средно училище „Дорис Тенеди“ – София (100 точки), Частно Основно училище „Малкият принц“ Варна (99.45), Начално базово училище „Михаил Лъкатник“ Бургас (98.7).
Веднага след тях е НУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Ямбол с 98.35 среден брой точки. При седмокласниците най-добре на изпитите са се представили учениците от София-град, следвани от Смолян, Варна, Благоевград, Търговище. На последните три места са седмокласниците от Ямбол, Ловеч и Сливен. Във Враца и Пазарджик има рязко увеличение в средните резултати по български език в сравнение с миналата година. Данните сочат, че учениците във всички региони са повишили резултатите си спрямо миналата година.
НУ „Св.Св. Кирил и Методий“ сред най-добрите
ПОДОБНИ СТАТИИ
