Областният управител Димитър Иванов се срещна и разговаря със заместник-валиите на област Къркларели и област Одрин Бекир Коджакундакчъ и Шенол Елмаджъоолу. В рамките на тяхното посещение в Ямболска област се проведе протоколна, опознавателна среща между двете страни. Това е първата визита на заместник валиите на двете съседни на област Ямбол области Къркларели и Одрин.
Областният управител Димитър Иванов и неговият заместник Волен Дичев разговаряха с Бекир Коджакундакчъ и Шенол Елмаджъоолу за продължаване добрите отношения между нашите съседни области, за продължаване политиката на добросъседство, особено след посещението на българския министър-председател в Турция. Димитър Иванов изрази благодарността си към гостите за партньорството и за помощта, която указват в процеса на бежански натиск. И двете страни високо оцениха направеното през последните няколко години в тази област. И от турска страна бе подчертано, че към момента контролът по границите ни е много строг и за двете страни спирането на мигрантския поток е много важен въпрос. Двете страни се договориха да продължат срещите и доброто сътрудничество между нашите съседни области.
Областният управител прие гости от съседна Турция
ПОДОБНИ СТАТИИ
