Художествена галерия „Жорж Папазов“ в Ямбол e домакин на изложбата „Наградени и откупени творби от „Приятели на морето“ в Бургас. Експозицията представя най-доброто от Националната изложба за съвременно българско изкуство, която се провежда в Бургас. Биеналето стартира през 2002 година и досега, без прекъсване, са реализирани седем издания, последното от тях – през миналата година.
Творбите, подредени в Ямбол, са подбрани от екипа на Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ и включват трите подразделения на биеналето – живопис, графика и скулптура. Откриването на ескпозицията е във вторник от 17.30 часа.
