Контрабандни златни накити на стойност около 66 000 лева откриха в тайник в кабината на турски камион на Митнически пункт Лесово служители от митническа мобилна група. Камионът, пътуващ от Турция за Румъния, е спрян за проверка на ГКПП-Лесово на 20 август около 17.00 часа. Водачът на автомобила е бил поканен от служителите на Митническа мобилна група да декларира пренасяни вещи, стоки и валутни ценности.
Той заявил, че не пренася такива. При последвалата проверка на кабината на влекача, в таблото зад шкафче, намиращо се в средната конзола, са открити три черни пакета, съдържащи общо 976 грама златни изделия – пръстени, обеци, масивни медальони, разпределени в прозрачни пликове и маркирани с фабричен знак за 14-каратово злато. На турския гражданин, шофьор на камиона, е извършен личен преглед, при който са намерени у него общо 3 650 евро в различни купюри. Срещу шофьора на камиона е образувано досъдебно производство по описа на Митница Бургас, което се провежда под надзора на Окръжна прокуратура Ямбол. С постановление на Окръжна прокуратура Ямбол на осн. чл.64,ал.2 НПК шофьорът на камиона Х. Х. Д. е задържан за 72 часа, като предстои внасяне в съда на искане за вземане на постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.Той е привлечен като обвиняем за престъпление по чл.242 ал.1 б.“д“ от НК. Превозното средство също е задържано. Според първоначалната експертиза, иззетото контрабандно злато е на стойност около 66 000 лева. Работата по случая продължава.
