Продължителното засушаване, намаленият дебит на кладенците и авариите във водопреносната мрежа остават сериозен проблем за жителите на региона. Това стана ясно от днешния брифинг на ръководството на Община Тунджа, в който участва и управителят на „Водоснабдяване и канализация“ Ямбол инж. Стоян Радев. Бояджик и Овчи кладенец остават на воден режим. През последните дни авариите в мрежата са по-малко, отстранена е и последната авария по довеждащия водопровод за Миладиновци.
Община Тунджа работи в непрекъсната комуникация с екипите на В и К дружеството, в отстраняването на проблемите работи и общинска техника, посочи кметът на общината Георги Георгиев. Водопреносната мрежа в региона е изградена преди близо 60 години, припомни управителят на „В и К“, сложна остава обстановката и в другите общини на областта. За да има достатъчно средства за инвестиции дружеството трябва да увеличи цената на услугите, но засега това не се предвижда. За малките населени места, според условията за финансиране, няма възможности за кандидатстване по европейски програми. Вероятно в следващите години ще се насочи ресурс от средства на общината за подмяна на най-проблематичните трасета от амортизираната мрежа, стана ясно по време на срещата в Община Тунджа.
