В Районното полицейско управление Тунджа са образувани две бързи производства срещу водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол, бързо производство по същите причини започва и в Стралджа. На 25 септември около 07.25 на път I-7 е спрян за проверка лек автомобил „Опел-Мерива“, управляван от 58-годишен шофьор от Ямбол. Пробата на водача с техническо средство за употреба на алкохол била положителна, като отчетената стойност е над 1,2 промила.
Няколко часа по-късно е установено, че с над 1,2 промила зад волана е седнал и 36-годишен мъж, управляващ лек автомобил „Ауди 80“. Той е спрян за проверка от полицейски екип на пътя за село Миладиновци. Вечерта на 23 септември в Стралджа полицейски екип е спрял за проверка лек автомобил „Сеат Кордоба“, управляван от 50-годишен жител на Горно Александрово. В хода на проверката е установено, че водачът е управлявал след употреба на алкохол с концентрация над 1,2 промила, отчетена с техническо средство. Работата по случаите продължава.
