Общинският съвет на БСП в Ямбол ще обсъди и подготви позиция по повод намерението на кмета на града и неговия екип за теглене на облигационен заем в размер до 17 милиона лева. Това съобщи председателят на Общинското ръководство на социалистите Катя Георгиева по време на пресконференция в централата на БСП. Намеренията на местната власт са неприемливи, посочи Георгиева, за да ни убеди в необходимостта за вземане на такъв кредит за 12-годишен период, общинската администрация трябва да положи повече усилия в диалог с гражданите.
Подкрепяме поекти, полезни за града и неговите жители, но за съжаление през последните десет години сме свидетели на неправилно разходване на публични средства, каза Катя Георгиева и добави, че нито един от новите проекти, по които е работила градската управа, не е реализиран без проблеми. Заседанието на Общинския съвет на БСП не изключва да обсъди вариант групата съветници на социалистите да внесе искане в местния парламент за широко обществено допитване по повод намерението за теглене на заем от общината. В общественото обсъждане в зала 107 на Община Ямбол на 13 октомври бяха представени едва 0.14 на сто от жителите на града, които ще плащат такъв дълг в следващите години, ако бъде взето подобно решение, допълни председателят на общинската организация на БСП.
