Близо четири хиляди граждани на Сливен се подписаха под искането на Обединените патриоти за намаляване на данъка върху недвижимите имоти от 3.2 на 2.2 на хиляда върху данъчната оценка. В подписката участваха двойно повече граждани, съобщават организаторите на подписката, но подписите без ЕГН или поне рождена дата не бяха внесени в Общинския съвет, заради недостатъчна идентификация.
Волята на хората е ясна и поради очакваните промени в определянето на такса смет и публичните заявления на кмета на Община Сливен, че Общината вече е изплатила всички банкови задължения, заварени в началото на настоящия мандат. Патриотите смятат че данъчната тежест върху гражданите може да бъде намалена. Представители на НФСБ и Гражданско Обединение за Сливен внесоха подписката в канцеларията на Общинския съвет.
