По-голямата част от нарушенията на трудовото законодателство в региона са свързани с неспазени изисквания за здравословни и безопасни условия на труд. Това сочи анализът на Дирекция Инспекция по труда в Ямбол за първите девет месеца на годината. В периода от началото на януари до края на септември инспекторите от дирекцията са констатирали общо 1406 нарушения, 49% от тях са нарушения на трудовите правоотношения. Шест са случаите на наемане на работа без учредено трудово правоотношение.
Нарушенията по здравословни и безопасни условия на труд са 715 или 51 на сто от общия брой – 481 по организацията на дейността за осигуряване на здравословни и безопасни условия, 154 по безопасност на работното оборудване и технологичните процеси, 80 са нарушенията по хигиена на труда. Издадени са 1345 задължителни за изпълнение предписания на работодателите. Съставени са 70 акта за установени административни нарушения. Спрян е от експлоатация един строителен обект, пряко застрашаващ живота и здравето на работещите.
Инспекцията по труда представи отчет за деветмесечието
ПОДОБНИ СТАТИИ
