Окръжният съд в Ямбол започва образователна програма сред гимназистите, наречена „Съдебната власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури“. В изпълнение на Споразумението за сътрудничество между Висшия съдебен съвет и Министерство на образованието и науката за срок от пет години, Окръжен съд – Ямбол избра да работи с ученици от XIа клас на ПГ „Васил Левски”.
В обучението тази година ще участват и прокурори от Окръжна прокуратура – Ямбол. В учебната програма са включени десет теми, предварително съгласувани с директора на гимназията и класния ръководител на учениците. По предложение на МОН, образователната програма ще се изпълнява в рамките на часовете по „Етика и право” или в „Часа на класа”. Занятията през учебната 2017/2018 ще се провеждат по предварително съгласуван график. Началото е на 27 октомври от 13.30, последният урок за обобщаване на наученото е насрочен за 22 юни 2018 година.
Окръжният съд започва образователна програма
ПОДОБНИ СТАТИИ
