Инициативен комитет на граждани, активно участващи в обществения живот на Ямбол, организира широка дискусия, посветена на пробемите на града. Общоградското събрание „Проблемите на Ямбол и решаването им през 2018 година“ ще се проведе на 13 ноември, понеделник, от 17.30 часа в Голямата зала на Дома на науката и техниката в Ямбол. За участие в обсъждането са поканени Кметът на Общината и четиримата народни представители от региона.
„Предстои да се приеме бюджетът на Република България за 2018 година, както и бюджета на Община Ямбол“, се казва в поканата към всички. „Дълги години гражданите на Ямбол очакват да се решат жизненоважни проблеми за местната общност, от които зависи бъдещето на нашия град – здравеопазването на Ямбол и завършването на сградата на Новата болница, завършването на Околовръстен път Юг, реконструкция и ремонт на спортна зала „Диана“ и стадиона, ремонт на Младежкия дом, оптимизиране на образователната система, икономическото възраждане на Ямбол, демографския проблем, младежката безработица и други“, посочват организаторите. Тази първа среща има идея и за в бъдеще да се провеждат регулярни срещи, като нещо обичайно за пряката демокрация, за да може, предвиденото по конституция право на гражданите на пряко представителство от народните представители да се превърне в реалност и работеща практика. Като съвестни граждани и редовни данъкоплатци имаме правото да искаме, да предлагаме и да бъдем настоятелни към нашите представители, за едно по-добро настояще и бъдеще на града и на хората в него. Разчитаме на вашето присъствие и участие, нека заедно да осигурим настоящето и бъдещето на нашия град Ямбол, се казва в разпространената покана до гражданите на Ямбол и до четиримата народни представители от региона.
Гражданското общество се активизира
ПОДОБНИ СТАТИИ
