Двама водачи, седнали зад волана след употреба на наркотични вещества, бяха задържани от контролните органи. Около 15.40 часа на 22 ноември в Ямбол е спрян за проверка лек автомобил „Опел“, управляван от 25-годишен мъж. При теста на водача за употреба на наркотични вещества техническото средство е отчело положителен резултат.
Мъжът е отказал да даде материал за медицинско изследване. Около час по-късно в Елхово е проверен лек автомобил „Фиат“, управляван от 31-годишен мъж, чиято проба за употреба на наркотични вещества с техническо средство също е положителна. Водачът е дал материал за медицинско изследване. Двамата са задържани за срок до 24 часа. Работата по двата случая продължава.
