Часове преди свиканото от Граждански инициативен комитет общоградско събрание, посветено на решаването на проблемите на Ямбол, кметът на Общината Георги Славов и народният представител Юлиян Папашимов оповестиха, че имат уверения за продължаване строежа на Новата болница край града. Това бе заявено в началото на брифинга на кмета Славов във връзка с десетата годишнина от началото на управлението на града от неговия екип.
Уверенията, по думите на двамата, са получени от всички нива на държавното управление, след поредица срещи с финансовия министър Горанов, екс-министъра на здравеопазването д-р Петров и в парламентарната група на ПП ГЕРБ. През следващите дни ще се търси диалог и с новия здравен министър Кирил Ананиев. За довършване на болницата ще бъдат отпуснати целеви средства в размер на 12.5 – 13 милиона лева. Тази сума няма да е част от капиталовите разходи в новия републикански бюджет, уточни Георги Славов. Тепърва предстои процедура за избор на изпълнител на строителството, ако няма обжалвания на процедурата, строителните дейности би могло да стартират в средата на следващата година. Междувременно кметът ще внесе предложение до Общинския съвет за дарение на терена около сградата на Новата болница, обсъждат се и варианти за проектиране и ремонт на пътната и пешеходна връзка, както и осветлението на отсечката от РЗИ до жилищен комплекс „Д-р Дончев“.
Уверения отвисоко за довършване на Новата болница
ПОДОБНИ СТАТИИ
