Младежи от Ямбол и областта се включиха в третия обучителен модул по проект „Млад гражданин 5” на Сливенските минерални бани. Двадесет младежи и девойки на възраст до 29 години обсъдиха идеи за създаване на нови съоръжения за спорт и почивка, направиха предложения за подобряване на градската среда и заявиха желание за активно участие в поддържането на местата за активен отдих. Акцент на семинара беше успешното управление на хора, финансови ресурси и информация, свързана с проекти, организиране на срещи и събития.
Младите хора дискутираха как да мотивират своите приятели за да се включат в провеждането на инициативи и как да взаимодействат с медии. Чрез работа по групи участниците в семинара научиха повече за работата в екип, за генериране на идеи за проекти, за ефективна организация на проявите в тях. Освен занимания, тренинги и обучителни игри младежите и девойките имаха време за разходки и спорт. Проектът е финансиран от Министерство на младежта и спорта по Национална програма за младежта (2016–2020), подпрограма1: Развитие на мрежата от младежки информационно-консултантски центрове (МИКЦ) и се изпълнява от Сдружение “Ямболски младежки информационен център”.
Дискусия за подобряване на градската среда
ПОДОБНИ СТАТИИ
