Боксов клуб „Априлец“ – Бояджик ще бъде домакин на първото голямо състезание от календара на боксовата федерация през 2018 година. Това съобщиха по време на брифинг в Община Тунджа треньорът в клуба – легендата Димитър Мутафов и членът на Управителния съвет на БФБ Атанас Николов. Държавният лично-отборен шампионат за мъже и жени ще се проведе в периода от седми до 11 февруари в спортна зала „Диана“ в Ямбол.
Очаква се в спор за медалите на ринга да излязат 140 боксьори и близо 60 състезателки при жените от всички боксови центрове в страната. Предвиден е безплатен вход за почитателите на спорта.
