На 6 януари, Богоявление, офицери от командването и 40 военнослужещи от 42-ри механизиран батальон и 20-ти самоходен артилерийски дивизион от състава на Втора механизирана бригада, ще участват в тържествения водосвет за славните победи на Българската армия и отдаване на почести на нейните бойни знамена в Ямбол. В състава на представителните части на гарнизон Ямбол са и военнослужещи от Авиобаза Безмер.
Ритуалът ще се състои пред храм „Свети Николай Чудотворец” в събота от 11.30 часа. Тържественият водосвет ще бъде отслужен от архиерейския наместник архимандрит Димитрий, като честването на големия християнски празник ще продължи с литийно шествие до моста на входа на градския парк, където ритуално ще бъде хвърлен Светия кръст в река Тунджа. Преди година за шести път Богоявленския кръст беше изваден от военнослужещия на 42-ри механизиран батальон редник III клас Стефан Стефанов. „Участието ни в тържествения водосвет тази година бележим с професионалния стремеж на всеки, отдаден на военната професия, за успешна и мирна година за Ямбол и България, както и с вяра за закриляна, силна и благословена Българска армия, заяви в навечерието на празника командирът на 42-ри механизиран батальон подп. Ивайло Иванов.
Водосветът за Йордановден е от 11.30 в събота
ПОДОБНИ СТАТИИ
