„Руско-турската освободителна война в гравюрите на чуждестранните художници“, така е наречена поредната експозиция, която ще бъде представена в Художествена галерия „Жорж Папазов“ в Ямбол. Изложбата е част от тържественото честване на 140 години от освобождението на Ямбол от османско владичество. Откриването е на 17 януари от 17.30 часа.
Изложбата включва репродукции на гравюри, изработени от чуждестранни военни кореспонденти, изпращани на техните издателства, по време на Руско-турската освободителна война от 1877-1878 г. Стотиците графики, създадени тогава, са своеобразна хроника на войната. Изложбата, притежание на Художествена галерия – Стара Загора, ще бъде представена за първи път пред ямболската публика от изкуствоведа проф. Марин Добрев, директор на ХГ Стара Загора и куратор на експозицията.
