С литературно четене, посветено на виното и любовта, ямболските творци отбелязаха 14 февруари. Поетичната вечер бе в читалнята на Регионалната библиотека, а домакин – директорът на библиотеката, литературният критик Димитър Бечев. Поздравление към ямболските творци отправи писателят Любомир Котев.
Свои творби прочетоха Христо Карастоянов, Величка Русева, Генка Богданова, Георги Дичев, Донка Бабачева, Красимир Пенчев, Тоня Борисова, Добрил Бойлов, Росица Тодорова, Силвия Шишкова, Пейо Пеев, Димитринка Григорова, Мария Николаева, Людмила Коджабашева, Илко Капелев, Милена Йорданова, Ненчо Добрев, Ваня Велева и Тенко Тенев. Водещ на литературната вечер бе поетът Тенко Тенев, председател на Дружеството на писателите.
