Едва шест са въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в Ямболска област през четвъртото тримесечие на 2017г., съобщи Националният статистически институт. Спрямо същото тримесечие на предходната година, броят им е намалял с 25%. Новопостроените жилища в тези сгради са също 6, като в сравнение със същия период на 2016г., е регистрирано намаление от 62.5%.
Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите Варна – 92 сгради с 454 жилища в тях, Бургас – 86 сгради с 393 жилища, и Пловдив – 85 сгради с 299 жилища. Общата полезна площ на всички новопостроени жилища през четвъртото тримесечие на 2017г. в страната е 800 кв. м, като спрямо съответното тримесечие на 2016г. намалява с 50.5%. Жилищната площ също намалява – с 52.6% до 530 кв. метра. Средната полезна площ на едно новопостроено жилище се увеличава от 100.9 кв. м през четвъртото тримесечие на 2016г. на 133.3 кв. м през същото тримесечие на 2017 година.
Срив в жилищното строителство в Ямбол и региона
ПОДОБНИ СТАТИИ
