ОДМВР Ямбол получи много добра оценка за дейността си през 2017 година. Оценката направи директорът на ГД БОП главен комисар Ивайло Спиридонов, който присъства на годишния отчет на ОДМВР Ямбол. На работната среща бяха и зам.-директорът на ГДГП старши комисар Стоян Иванов, областният управител на област Ямбол Димитър Иванов, председателите на Окръжен съд и Районен съд в Ямбол, административните ръководители на Окръжна и Районни прокуратури Ямбол и Елхово и ръководни служители от областната дирекция.
Директорът на ОДМВР Ямбол старши комисар Генчо Иванов посочи, че през изминалата година са планирани и реализирани комплекс от мерки по конкретни дейности, които пряко са се отразили и върху ефективността на работата. Отчетена бе динамиката на основните криминогенни фактори, влияещи върху средата за сигурност. На територията на областта не са допуснати действия и прояви, съдържащи рискове и заплахи обществеността и за националната сигурност. През изминалата година са регистрирани 1653 престъпления, от тях са разкрити 1152. Разкрити са и 71 престъпления регистрирани в предходни години. Посигнати са 69,69 процента разкриваемост, като по процент на разкриваемост областната дирекция е на челно място в страната. Висока е разкриваемостта и по криминална линия – ригистрирани през годината 1349 престъплени, от които са разкрити 879, и по икономическа линия – регистрирани 325, от тях са разкрити 267 деяния. През 2017 година са разследвани общо 1847 досъдебни производства, от които приключени и изпратени в прокуратурата са 1528. Повдигнати са обвинение на 868 извършители на престъпления. За отчетния период на територията на ОДМВР-Ямбол са регистрирани 302 пътни произшествия, от тях тежките са 67 с 12 загинали и 69 ранени. За сравнение през 2016 г. са регистрирани 398 ПТП, от които 58 тежки с 16 убити и 71 ранени. Служителите, извършващи пътен контрол са установили 18 999 нарушения, към 16 766 за 2016 г. Съставени са 3315 акта за административни нарушения и 15684 фиша на водачи. Старши комисар Генчо Иванов посочи, че независимо от постигнатите резултати, служителите на ОДМВР-Ямбол ще продължат с активната работа за превенция и противодействие на престъпленията срещу личността и собствеността на гражданите, т. нар. битова престъпност и престъпленията, с корупционен елемент и тези ощетяващи държавния бюджет, както и опазване на обществения ред с акцент върху малките населени места. Главен комисар Спиридонов поздрави служителите за постигнатите резултати. Той посочи, че те са вследствие на положените усилия от всички служители, както и на изграденото добро взаймодействие с другите структури в МВР, съдебната власт и представителите на различни институции. Благодарност към служителите отправи и областният управител на област Ямбол Димитър Иванов, който заяви, че със своето отношение и действия служителите на реда са допринесли областта да е едно от най-спокойните места за живеене в страната. Присъстващите на отчета представители на съдебната власт също дадоха висока оценка за работата на служителите от дирекцията и отчетоха съществуващото много добро взаимодействие между институциите.
Много добър (5) за ямболската полиция
ПОДОБНИ СТАТИИ
