Ямбол ще бъде домакини на 43-та Национална ученическа олимпиада по Биология и здравно образование в края на следващата седмица. Организатори на олимпиадата са Министерството на образованието и науката, Регионално управление на образованието Ямбол и Езикова гимназия „Васил Карагьозов”. Партньор и съорганизатор на форума e община Ямбол. Официалното откриване, както и техническата конференция на членовете на Националната комисия с ръководителите на учениците-участници, според програмата на дейностите по организиране и провеждане на олимпиадата, трябва да се проведе на 30 март от 18.00 в голямата зала на Община Ямбол.
Участниците са разпределени в две възрастови групи – VII и VIII клас и втората, за ученици от IX – XII клас. Участие ще вземат представители от 20 административни области на Р България. Съгласно регламента, Националният кръг протича в два последователни дни – с теоретичен (решаване на тест) и практически етап (изпълнение на практически задачи за време). Теоретичният етап на олимпиадата за всички ученици (117 на брой), ще се проведе на 31 март от 08.00 ч. до 13.00 ч. в сградата на ЕГ ”Васил Карагьозов”. Експерименталният етап на олимпиадата ще се проведе на първи април от 07.30 до 11.00, отново в сградата на ЕГ ”Васил Карагьозов”, за всички ученици. Националната комисия е съставена от известни професори и доценти – действащи български учени-биолози, с председател доц. д-р Албена Йорданова от Медицински факултет към СУ „Св. Климент Охридски”. Комисията ще проверява и оценява представянето на учениците в двата етапа на олимпиадата. Двама от членовете на Националната комисия са преподаватели по Биология и здравно образование в ПМГ „Атанас Радев” – Ямбол, това са Георги Сеизов и Даниела Паликова. От област Ямбол учениците Рада Николова, седми клас – ЕГ „Васил Карагьозов”, Дойка Иванова, 10 клас – ПГ „Св. Кл. Охридски” Елхово и представителите на ПМГ „Атанас Радев” – Мария Сургучева и Николай Стоянов – 12 клас, Мирослава Грозева и Дилян Косев от 11 клас, ще бъдат нашите достойни участници на този национален форум. Официалното закриване на олимпиадата и награждаването на победителите в отделните състезателни групи ще бъде след 16.30 часа на първи април в ЕГ ”Васил Карагьозов”.
Ямбол е домакин на Националната олимпиада по Биология
ПОДОБНИ СТАТИИ
