В изпълнение на поети ангажименти пред жителите на града и общината, ръководството на Община Стралджа, съвместно със СУ „П.Яворов“ и ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“, организира прожекция на хитовия български филм „Нокаут“на шести април от 17.30 часа в салона на читалището. С тази прожекция се дава възможност на почитателите на седмото изкуство да се насладят на едно развлечение, което се „връща“ в града след пауза от над 30 години. Цената на билетите е символична – само три лева.
В същия ден, но от 14.30, като подарък за Великден общината осигурява безплатно за ученици 3D филма „Бикът Фердинанд“. Идеята на общинското ръководство е кинопрожекции да гостуват по-често в града.
