Ямболски джигит с БМВ спретна див екшън по улиците на Бургас, пише Флагман. 37-годишният Д.К. шофирал рисково из града, криволичейки по платното за движение в пътната отсечка на кръговото кръстовище на бул. „Стефан Стамболов“ в посока кръговото кръстовище край сградата на сектор „Пътна полиция“ – Бургас, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР. Униформените забелязали странното шофиране на мъжа и веднага подали звуков и светлинен сигнал.
Те го догонили и Д.К. бил спрян за проверка малко след ул. „Крайезерна“, когато возилото навлязло във вече крайната дясна лента на бул. „Тодор Александров“ в посока к-с „Меден рудник“. Полицаите усетили силна миризма на алкохол, идваща от шофьора и видели, че водачът залитал, докато слизал от БМВ-то. Д.К. отказал да бъде тестван за употреба на алкохол, за което му е съставен акт по Закона за движение по пътищата. Междувременно ямболията се качил в автомобила си и потеглил в посока к-с „Меден рудник“, като отново е спрян непосредствено до пътен възел „Юг“. Докато единият от служители на „Пътна полиция“ съставял акт на Д.К., а другият бил наведен пред БМВ-то, за да свали регистрационните му номера, ямболията взел ключовете на автомобила, оставени на предната дясна седалка и ги поставил в контакта с цел да запали двигателя и да избяга. Единият от двамата полицаи от Четвърто районно управление – Бургас забелязал действията на пияния шофьор и веднага му разпоредил да остави ключовете. В този момент ченгето се просегнало през прозореца, за да дръпне ключа. Тогава обаче нафирканият ямболия му забил един юмрук в областта на лявата скула, което наложило за задържането на мъжа да му бъдат щракнати белезниците. По случая е образувано досъдебно производство, добавя flagman.bg.
