Периодичните валежи станаха предпоставка за ново пръскане на зелените площи в града срещу насекоми. Днес, 6 юни, община Стралджа, по договор с фирма, провежда отново третиране на зелените площи срещу кърлежи, бълхи, комари и други насекоми. Площите, които ще бъдат третирани, са: парк “Младост“ и Южен парк, стадиона, зелените площи в централната градска част. Карантинният срок е 24 часа.
Умоляват се деца и възрастни да ограничат достъпа по зелените площи в днешния ден.
