На площад „Тракия“ в село Генерал Инзово бяха отбелязани 15 години от издигането на паметника на тракийските бежанци и 95 години от заселването им в селото. Организатор на събитието е Тракийското дружество „Капитан Петко войвода“ в село Генерал Инзово. На него присъстваха Нели Славова, председател на Общински съвет „Тунджа“, Георги Георгиев, кмет на община „Тунджа“, Станчо Ставрев, заместник-кмет на общината, общински съветници,
Мартин Енев, кмет на село Генерал Инзово, Михаил Вълов, председател на Дружество „Тракия“ гр. Ямбол, както и жители на селото. След емоционалното изпълнение на песента „Ясен месец“ от самодейците, кратко слово произнесе Маринка Василева, председател на Тракийското дружество „Капитан Петко войвода“ в село Генерал Инзово: „Тук сме, за да замълчим и се преклоним пред вечната и светла памет на тракийци, пред техния патриотизъм и родолюбие.“ Присъстващите поднесоха венци и цветя на паметника на тракийските бежанци. Честването на тези две важни годишнини завърши с песен за Тракия.
