На 10 септември в Ямбол на 92-годишна възраст почина уважаваният педагог Георги Кънев. Роден е на 14.02.1928г. в с. Робово, Ямболска област. През 1950г. завършва Института за прогимназиални учители в град Бургас. Целият му професионален път преминава в сферата на образованието. Работил е като възпитател, учител, заместник-директор и директор. Той е първият директор на ОУ „Христо Смирненски“ – Ямбол, в което работи в продължение на 25 години и успява да го утвърди като едно от най-големите и елитни училища.
По негово време 16 учители и самият той като директор са награждавани с национални отличия. Георги Кънев притежава Първи клас квалификация и е носител на орден „Кирил и Методий“ – Първа степен. За него образованието винаги е било съдба и отговорност. Като учител и директор публикува педагогически разработки в местния и националния печат. Поклонението ще бъде в София на 12 септември 2020г. Поклон пред светлата му памет!
Почина уважаваният педагог Георги Кънев
ПОДОБНИ СТАТИИ
