По повод първата годишнина от началото на дейността на новия управленски екип в Община Ямбол на пети декември, събота, се организира залесителна акция в подножието на Лесопарк „Боровец“. Територията на лесопарка е със статут на гора и поради тази причина ще бъдат използвани млади двугодишни фиданки, съобразно разпоредбите на Наредба №2 за условията и реда за залесяване на горските територии. Осигурени са 1500 иглолистни фиданки – черен бор и хималайски кедър
. Използването на млади двугодишни дръвчета за това залесяване е желателно, поради процентно по-голямата прихващаемост на видовете в тези условия. Общинско предприятие „Паркове и зони за отдих и спорт“ предварително ще подготви терена и всичко необходимо за засаждането на дръвчетата. Желанието на Община Ямбол беше да проведе тази инициатива заедно с гражданите, но заради предстоящите нови мерки за борба с Ковид 19, залесяването ще изпълнят Общинско предприятие „Паркове и зони за отдих и спорт“ и други общински предприятия. Допълнителна информация за часа и мястото на провеждане на залесяването ще бъда съобщена допълнително. Акцията е част от залесителната кампания на Община Ямбол.
Залесителна акция в Лесопарк Боровец
ПОДОБНИ СТАТИИ
