Сериозен спад в жилищното строителство в региона регистрира Националният Статистически институт през третото тримесечие на 2020 година. По предварителни данни на НСИ въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Ямбол от юли до септември са 9, а новопостроените жилища в тях – 10. Спрямо третото тримесечие на 2019г. сградите са с 6 по-малко, или с 40%, а жилищата в тях – с 42, или с 80.8% по-малко. От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради през третото тримесечие с тухлена конструкция са 66.7%, а със стоманобетонна – 33.3%.
Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите Пловдив – 127 сгради с 568 жилища, Варна – 120 сгради с 993 жилища в тях, София (столица) – 107 сгради с 1173 жилища в тях. Общата полезна площ на всички новопостроени жилища през третото тримесечие на 2020г. е 936 кв. м, или със 79.8% по-малко в сравнение със същото тримесечие на 2019г., а жилищната площ намалява с 80.9% и достига 708 кв. метра. Средната полезна площ на едно новопостроено жилище през третото тримесечие на 2020г. e 93.6 кв. м, като спрямо същото тримесечие на предходната година изменението е с 4.3 кв. м повече.
Сериозен спад в жилищното строителство в региона
ПОДОБНИ СТАТИИ
