
Допълнителната първоначална ваксинация днес и утре се прави след решението на здравното министерство да се ползва и шеста доза от ваксината, при следващото зареждане за тях ще бъде заделено необходимото количество за повторна имунизация, каза директорът на РЗИ Ямбол д-р Лиляна Генчева, която бе сред първите с поставена втора доза. Ваксинацията продължава при много добра организация, служители на РЗИ следят и въвеждат необходимите данни в информационната система на здравното министерство. Изключително спокойна е вече ситуацията в региона по отношение на пандемията, има достатъчен брой места за лечение на пациети, тази сутрин в Областната болница са заети 18 легла, допълни д-р Генчева.