Мероприятия за пътна безопасност по инициатива на ОДМВР – Ямбол, с подкрепата на училищните ръководства и община Ямбол, стартираха на пешеходните пътеки в близост до ОУ „Христо Смирненски“ в областния град. Шестокласници, съвместно със служители на „Пътна полиция“, демонстрираха безопасно преминаване по пешеходни пътеки. Младежите поздравиха водачите на превозни средства с ръкопляскане при спиране на автомобилите и отправиха призив: “Да бъдем толерантни и да спазваме правилата на пътя! Взаимното уважение осигурява безопасност на двама ни и пази нашия живот! А животът е с предимство!“
. Основната цел на инициативата е да привлече вниманието на всички участници в движението за осигуряване безопасността на пешеходците, да се повиши вниманието на водачите при движението им в населените места в близост до учебни и детски заведения, до игрални площадки, да се повиши вниманието на пешеходците да спазват правилата за безопасност при пресичане на пътното платно. Мероприятия от инициативата ще се провеждат периодично, до края на учебната година в райони с интензивно движение.
„Заедно за сигурността на пътя“, инициатива на полицията в Ямбол
ПОДОБНИ СТАТИИ
