22.4 C
Ямбол
16:06 | петък, 12 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоТунджаНовиниСкалица очаква много гости за традиционния Празник на виното

Скалица очаква много гости за традиционния Празник на виното

ckalitca CopyОбщина „Тунджа“, кметството в село Скалица и местното читалище „Светлина“ организират традиционния Общинския празник на виното, тази година – в цялата му пълнота и многообразие. Планирано е осемнадесетото издание на празника в Скалица да се проведе на 18 февруари, в събота, началото е от 10,30 часа.


Ще бъде спазена традицията с ритуалното зарязване на лозата, ще има изпълнения на самодейци от община „Тунджа“, концерт и, разбира се, вино за всички ценители. Празникът ще включва конкурси за вина – бяло, червено и розе и за гроздова ракия, които ще се оценяват от компетентно жури.
Всички желаещи да участват в конкурсите, могат да предоставят материали за дегустация в срок до 15 февруари в община „Тунджа”, етаж 3, стая 316, 318 или в Кметство с. Скалица (до края на работния ден).
Регламентът на конкурса и заявките за участие могат да се изтеглят от сайта на Община „Тунджа“.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
умерен дъжд
22.4 ° C
22.4 °
22.4 °
66 %
5.3kmh
100 %
пт
23 °
сб
20 °
нд
25 °
пн
29 °
вт
30 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се