Д-р Недялка Влахова е кандидатът за кмет на Община Ямбол в предстоящите местни избори, номинирана от общинската организация на БСП в града. Председателят на общинското ръководство на социалистите в Ямбол д-р Райно Георгиев ще бъде водач на предизборната листа с кандидати за общински съветници. Това реши проведеното в събота заседание на ХХII-та конференция на Общинската организация на БСП в Ямбол, посветено на организацията и подготовката за местния вот на 29 октомври.
Недялка Петкова-Влахова завършва медицина във ВМИ Стара Загора, има специализация по „Спешна медицина“ в УМБАЛСМ „Пирогов“, „Здравен мениджмънт“ в УНСС София и „Обща медицина“ в Тракийски университет Стара Загора. Кариерата и преминава като участъков лекар в село Роза, в Центъра за Спешна медицинска помощ Ямбол, началник „Спешно-приемно отделение“ в МБАЛ „Св. Пантелеймон“ Ямбол, работи като семеен лекар с лична лекарска практика. Общински съветник в Общински съвет Ямбол.
Кандидатурата на д-р Влахова бе предпочетена сред още четири номинации – тези на Калоян Калиманов, инж. Красимир Йорданов, инж. Николай Пенев и инж. Светлан Стоев. Номинацията на д-р Влахова беше подкрепена по време на конференцията и от заместник-председателя на парламента Кристиан Вигенин, народен представител от 31-и Ямболски многомандатен избирателен район.
