Първите награди в трите възрастови групи бяха присъдени на Джулия Иванова от ямболското читалище „Зора“, Анелия Китанова от Варна и Стелияна Петрова от създадения от Елена Граматикова едноименен хор в Ямбол. Вторите награди бяха връчени на Невена Колева, Димана Демирева и Маринка Георгиева. С третите награди се поздравиха Вероника Иванова, Нелина Иробалиева и Мария Наскинова. Поощрителни премии получиха Мадлен Иванова, Мариана Стоянова и Александра Радева. Награда беше връчена и на музикалния педагог Нанка Колева, която всяка година подготвя деца за този конкурс, които се представят успешно. С грамоти бяха наградени също Атанас Георгиев от Стефан Караджово и Желязко Желязков от Ямбол.
Оценките на участниците бяха дадени от Антоанета Лефтерова, преподавател в НУФИ „Филип Кутев“ Котел, музикалния педагог Ирина Желева и дъщерята на Елена Граматикова Таня Баракова. А освен грамоти и парични награди от Община Ямбол, отличените участници получиха и книга с песните на Елена Граматикова, издадена от нейните близки.
„Благодаря на всички, които съхраняват и пеят песните на майка ми“, каза Таня Баракова. Председателят на Регионалния съюз на офицерите и сержантите от запаса Иван Тодоров напомни, че народното творчество на един народ е неговата памет, а няма ли памет, няма и народ. Двамата с Антоанета Лефтерова пожелаха този конкурс да прерасне в национален през 2024 г., когато ще се навършат 85 години от рождението на Елена Граматикова.
В извънконкурсната програма участваха ямболският хор „Елена Граматикова“ и женската певческа група „Тронска шевица“ от Стефан Караджово.