27.1 C
Ямбол
16:05 | петък, 24 май, 2024
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоТунджаНовиниНагради за най-добрите спортисти на "Априлец" Бояджик

Награди за най-добрите спортисти на „Априлец“ Бояджик

На 15.12.2023 г. се проведе Церемония по награждаването на десетте най-добри спортисти на Боксов клуб „Априлец“, с. Бояджик за 2023 година, с организатори на събитието община „Тунджа” и Управителният съвет на боксовия клуб.

На церемонията присъстваха Атанас Христов – председател на Общински съвет „Тунджа“, Станчо Ставрев – кмет на община „Тунджа“ и част от неговия екип, Енчо Керязов – заместник-кмет на община Ямбол, Елена Маджарова – кмет на село Бояджик, всеотдайните треньори Димитър и Тодор Мутафови, Атанас Николов – заместник-председател на Боксовия клуб и член на Управителния съвет на Българската федерация по бокс, Щилиян Кабранов – треньор по бокс от гр. Сливен, директори на гимназии, в които учат възпитаници на клуба.

Присъстващите поздрави Станчо Ставрев, а Атанас Николов връчи плакет на Димитър Мутафов от името на Българската федерация по бокс.

Общо единадесет спортисти – десетте най-добри и един перспективен състезател, получиха грамоти и еднократно финансово стимулиране за постигнатите успехи, които им бяха връчени от Кмета на общината и официалните гости.

По-късно на Церемонията се присъедини и Валери Симеонов – спонсор на клуба, който също награди отличените.

В десетката за 2023 година са включени следните боксьори:

1. Даниел Панев Асенов – категория до 57 кг. мъже, участник в световно първенство, първо място ДЛШ

2. Иван Ангелов Христов – кат. 67 кг. юноши, първо място Купа „България“ – младежи, национален състезател, участник на Европейско първенство за младежи

3. Илия Иванов Манчев – кат. 42 кг., юноши, първо място ДЛОП – юноши, първо място ДЛШ – юноши

4. Димитър Мариев Колев – кат. 42 кг., ученици; първо място ДЛШ, първо място на Турнир в Стара Загора и Сливен

5. Джесика Панайотова Иванова – кат. 42 кг.- девойки, второ място  ДЛШ и ДЛОП

6. Мария Никол Георгиева – тежка категория – девойки, първо място ДЛШ и трето място ДЛОП

7. Теодор Михайлов Керанков – кат. 57 кг., ученици, трето място ДЛОП, първо място на Турнир в Стара Загора и Сливен

8. Маргарита Димянова Илиева – кат. 46 кг. второ място ДЛШ – девойки

9. Мария Николова Стоянова – кат.54 кг. – девойки, трето място ДЛШ и ДЛОП

10. Димитър Венелинов Николов – кат. 67 кг. – ученици, пето място ДЛШ, първо място на Турнир в Стара Загора и Сливен

11. Любчо Мариев Колев – кат. 54 кг. – ученици, първо място на Турнир в Стара Загора и Сливен.

Пожелаваме много нови успехи на състезателите на Боксов клуб „Априлец“, с. Бояджик през 2024 г.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
разкъсана облачност
27.1 ° C
27.2 °
27.1 °
34 %
4.1kmh
40 %
пт
26 °
сб
23 °
нд
21 °
пн
24 °
вт
25 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се