151-та годишнина от гибелта на Апостола на българската свобода в Община Тунджа отбелязват с няколко значими събития. На 18 февруари, в неделя, от 16:00 часа, в центъра на село Кабиле тържествено ще бъде открита плоча в памет на загиналите за свободата на България. В ритуала е включен рецитал на децата от местната Детска градина „Изворче“, а почетният караул е от клуб „Традиция“.
Отново на 18 февруари, от 18:00 часа, в залата на кметството в Стара река ще се проведе среща с Христина Богданова, родственица на Васил Левски.
На 19 февруари с поднасяне на цветя и венци тунджанци почитат паметта на Апостола. От 13:30 – пред паметната плоча на Дякона в Обединено училище „Васил Левски“ в село Тенево ученици ще изнесат рецитал.
Жителите на село Болярско ще отбележат 151 години от гибелта на Апостола в 15:30 часа пред паметната плоча на Народно читалище „Пробуда-1930“, съобщават от Община Тунджа.
