22.5 C
Ямбол
09:06 | сряда, 17 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоТунджаНовиниНови улични табели и информационни пилони в тунджанските села

Нови улични табели и информационни пилони в тунджанските села

Община Тунджа поставя нови 2314 улични указателни табели и 1162 информационни пилона във всички 44 населени места, съобщи в социалните мрежи кметът Станчо Ставрев. Проектът променя коренно облика на селата и се радва на одобрението на жителите и гостите на общината. Реализира се с европейско финансиране на стойност 344 649 лв. чрез ресурса на Местната инициативна група „Тунджа“.

През настоящата година Община Тунджа приключва поредица от проекти, реализирани с ресурса на МИГ „Тунджа“ и европейско финансиране – ремонтът и обновлението на три читалища; изграждането на две многофункционални спортни площадки; облагородяването на зони за отдих и обществени пространства; създаването на Посетителски център за стари занаяти и др., припомня кметът на общината.

„В процес на оценка е един от най-хубавите проекти, в който по инициатива на нашите кметове и кметски наместници, са включени нови обществени пространства във всички 44 населени места, както и проект за съвременна техника за подобряването и поддържането на приветливия облик на селата ни. Така се получава, когато всички заедно носим „Тунджа“ в сърцата си“, добавя Станчо Ставрев.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
облачно
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
65 %
1.4kmh
99 %
ср
24 °
чт
25 °
пт
27 °
сб
28 °
нд
28 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се