20 058 души са жителите на Община „Тунджа“ по постоянен адрес към 31 декември 2024 година, съобщиха от общинската администрация, позовавайки се на регистрите на „Гражданска регистрация и административно обслужване. Жителите на общината по настоящ адрес са 23 609 души.
През изминалата 2024 г. има съставени 39 акта за раждане, от които 38 са регистрирани от чужбина, един е съставен в село Търнава. 212 са родените деца с постоянен адрес на територията на Община „Тунджа“. През 2023 г. са съставени 25 акта за раждане, родените деца с постоянен адрес на територията на общината са 188, с 24 повече от предходния едногодишен период.
Съставени са 47 акта за граждански брак в Община „Тунджа“, един е регистриран от чужбина, 46 са сключени на територията на общината, от тези 46 брака – 7 са с изнесен ритуал и 4 брака са сключени през почивни и празнични дни в сградата на кметствата. През 2023 г. са били съставени 49 акта за граждански брак, от които 2 акта са регистрирани от чужбина, останалите са сключени на територията на общината.
Отчетено е намаляване на смъртността през миналата година спрямо 2023 с 18 души.
През 2024 са извършени над 3680 административни услуги по гражданско състояние, докато през 2023 г. те са 2396 – увеличението е с 1284.
Подобряването на административното обслужване в общината има своето иновативно решение, което допринесе за намаляване административната тежест за гражданите и бизнеса в пет кметства на територията на общината – в Бояджик, Роза, Скалица, Тенево и Чарган. В тези селища бе въведена деловодно-информационната система „Акстър“, свързана със системата в административния център в Ямбол. За отчетния период 1295 административни услуги и други преписки са постъпили от тези населени места, най-активно със системата работи село Бояджик.