Начало Регион Нова гора с кедър и червен дъб ще израства край Българово

Нова гора с кедър и червен дъб ще израства край Българово

Съвместна инициатива по повод честванията на предстоящата Седмица на гората събра представители на Община Бургас, Община Българово и фондация Кроношпан с благородната мисия да възстановят опожарена през 2024 година общинска гора в землището на град Българово.

Всички участници залесяваха фиданки от кедър и червен дъб. Държавно горско стопанство Бургас бе поканено да се включи в залесителната акция с професионална и експертна помощ.

Мотото „Да засадим бъдещето заедно“ бе вдъхновение за всички участници – новосъздадената гора ще се развива под грижите на бъдещите поколения (uidp-sliven.com).

Exit mobile version