22.4 C
Ямбол
16:06 | петък, 12 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоЯмболСуматохаПГЗ "Христо Ботев" Ямбол изпрати с тържество Випуск '2026

ПГЗ „Христо Ботев“ Ямбол изпрати с тържество Випуск ‘2026

„Преди пет години вие прекрачихте прага на Професионалната гимназия по земеделие като плахи семена, търсещи своята почва.  Избрахте да учите в училище с името на Ботев – символ на непримиримост и родолюбие. Но избрахте и една от най-благородните професии – тази, която е свързана със земята, с хляба и с живота. Научихте, че в земеделието, както и в живота, нищо не е случва случайно – за да пожънеш успех, първо трябва да вложиш труд, търпение, и вяра“.

С тези думи се обърна в своето приветствие към зрелостниците от Випуск ‘2026 директорът на Гимназията по земеделие инж. Тодор Тодоров. С тържествен ритуал най-старото професионално училище в Ямбол изпрати 39 абитуриенти от специалностите „Механизация на селското стопанство“, „Пчеларство и бубарство“ и „Трайни насаждения“.

„Светът навън се променя бързо, технологиите навлизат в земеделските масиви, климатът ни предизвиква, а пазарът изисква нови умения. Вярваме, че ви дадохме най-здравата основа. Не забравяйте своите учители, които ви дадоха не само уроци по специалността, но и уроци по човечност. Нека вашият път бъде като плодородна есен – богата на успехи, на приятелства и смисъл“, бяха пожеланията на ръководството на гимназията към випускниците.

Двама абитуриенти – Илиян Маринов и Теодор Жеков, получиха почетни грамоти за активно участие през годините в училищния и извънучилищния живот, за успехи в обучението и издигане престижа на гимназията.

Шестима възпитаници на Земеделската гимназия през есента на миналата година продължиха своето образование във висши училища – в Аграрния университет в Пловдив и в Ямболския Факултет „Техника и технологии“ на Тракийски университет – Стара Загора. Почти всички от останалите, както и в последните години, намират реализация в аграрния бизнес.

За Випуск ‘2026 предстоят държавните зрелостни изпити. Тържествената абитуриентска вечер е на 22 май.

Гимназията по земеделие се подготвя и за поредната учебна практика в чужбина в рамките на Програмата „Еразъм +“. Две групи с общо 30 ученици от IX, X и XI клас през юни заминават за полския град Катовице.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
умерен дъжд
22.4 ° C
22.4 °
22.4 °
66 %
5.3kmh
100 %
пт
23 °
сб
20 °
нд
25 °
пн
29 °
вт
30 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се